USHL
Sioux Falls 3, Omaha 2

IFL
Sioux Falls 64, Green Bay 41

HIGH SCHOOL GYMNASTICS
STATE CLASS AA MEET at RAPID CITY
FINAL TEAM STANDINGS
Rapid City Central 151.700
Watertown  145.850
Mitchell   141.975
Sioux Falls O'Gorman  138.450
Brookings  137.125

STATE CLASS A MEET at RAPID CITY
FINAL TEAM STANDINGS
Deuel  145.100
Madison  137.025
Milbank  130.050
Chamberlain   127.850
Stanley Co.  127.050

GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL
Sioux Falls Roosevelt 70, Sioux Falls Washington 63
Mitchell 60, Sioux Falls Lincoln 46
Bon Homme 70, Gregory 18
Chamberlain 77, McLaughlin 45
Elk Point-Jefferson 69, Tea Area 44
Florence/Henry 63, Waubay 41
Grant-Deuel 40, Tiospa Zina Tribal 26
Hill City 60, Wall 48
Lead-Deadwood 56, Custer 15
Marty Indian 79, Crazy Horse 15
Rapid City Christian 58, Takini 25
Redfield/Doland 47, Sisseton 30
Sturgis 40, Spearfish 29
Sully Buttes 71, Faulkton 22
Summit 83, Rosholt 47
Viborg-Hurley 59, Flandreau Indian 28
Webster 49, Hamlin 23
Wilmot 41, Waverly-South Shore 32

MINNESOTA
Southwest Minnesota Christian 52, Mountain Lake Area 36

IOWA
CLASS 1A PLAYOFFS
REGION 1
SEMIFINALS
Central Lyon 66, George-Little Rock 55
West Sioux 47, West Bend-Mallard 46

CLASS 2A PLAYOFFS
REGION 1
SEMIFINALS
Okoboji 41, Emmetsburg 39
Hull Western Christian 81, South O'Brien 45

BOYS HIGH SCHOOL BASKETBALL
Bon Homme 56, Gregory 45
Canton 68, Alcester-Hudson 40
Castlewood 59, Estelline 24
Chamberlain 80, McLaughlin 34
Clark/Willow Lake 59, Aberdeen Roncalli 48
Custer 67, Lead-Deadwood 54
Dakota Christian 51, Colome 47
Dell Rapids 51, Lennox 48
Ethan 61, Tripp-Delmont/Armour 40
Florence/Henry 49, Waubay 36
Garretson 73, Sioux Valley 59
Groton Area 65, Britton-Hecla 47
Herreid/Selby Area 47, Leola/Frederick 43
Hitchcock-Tulare 71, Northwestern 42
James Valley Christian 83, Wessington Springs 43
Jones County 57, Bennett County 38
Lake Preston 74, Iroquois 45
Lyman 65, Kadoka Area 19
Madison 59, Pipestone, Minn. 37
Menno 33, Scotland 32
Milbank 44, Webster 39
Miller 64, Stanley County 45
Mt. Vernon/Plankinton 74, Parkston 62
Pierre 74, Watertown 51
Platte-Geddes 61, Wagner 50
Potter County 63, Highmore-Harrold 31
Rosholt 53, Summit 47
Sioux County, Neb. 73, Edgemont 50
Sisseton 53, Redfield/Doland 50, OT
Spearfish 60, Sturgis 48
St. Francis Indian 78, Crow Creek 72, OT
Sully Buttes 65, Faulkton 36
Tea Area 55, Elk Point-Jefferson 49
Tiospa Zina Tribal 60, Grant-Deuel 28
Viborg-Hurley 69, Flandreau Indian 39
White River 70, New Underwood 45
Wilmot 59, Waverly-South Shore 44
Winner 70, Mobridge-Pollock 55

MINNESOTA
Marshall 58, Worthington 48
Southwest Minnesota Christian 84, Mountain Lake Area 69

HIGH SCHOOL WRESTLING
REGION 2A
FINAL TEAM STANDINGS
Sioux Falls Washington, 193.5
Brandon Valley, 159.5
Yankton, 118.5
Vermillion, 87
Harrisburg, 84
Dakota Valley, 82
Sioux Falls Lincoln, 76
Tea Area, 41
Lennox, 35

WOMEN'S COLLEGE BASKETBALL
NSIC
Augustana 83, Sioux Falls 58
Norther State 61, Minnesota-Duluth 57

MEN'S COLLEGE BASKETBALL
NSIC
Sioux Falls 70, Augustana 58
Minnesota-Duluth 72, Northern State 65

COLLEGE WRESTLING
WCC
North Dakota State 36, South Dakota State 9

NSIC
Minnesota State-Mankato 24, Northern State 10