SOUTH DAKOTA STATE CROSS COUNTRY MEET at RAPID CITY
CLASS AA
GIRLS
Rapid City Stevens 58
Rapid City Central 99
Yankton 110
Pierre 131
Brandon Valley 139
Sioux Falls Washington 144
Sioux Falls Lincoln 215
Sturgis 234
Harrisburg 246
Sioux Falls O'Gorman 247
Spearfish 259
Sioux Falls Roosevelt 277
Aberdeen Central 282
Watertown 327
Mitchell 403
Brookings 416
Huron 436
INDIVIDUAL CHAMPION:  Annie Kruse, Yankton 14:03.31

BOYS
Sioux Falls Lincoln 32
Sioux Falls Roosevelt 95
Rapid City Stevens 111
Sioux Falls O'Gorman 150
Brandon Valley 154
Yankton 215
Sturgis 224
Harrisburg 246
Pierre 251
Brookings 251
Sioux Falls Washington 258
Rapid City Central 272
Aberdeen Central 302
Spearfish 308
Watertown 311
Mitchell 441
Huron 507
INDIVIDUAL CHAMPION:  Addison Dehaven, Brookings 15:34.30

CLASS A
GIRLS
Garretson 53
Custer 66
Madison 75
West Central 82
Ethan/Parkston 83
Beresford 124
Mt. Vernon/Plankinton 128
Redfield/Doland 140
Dakota Valley 148
Cheyenne-Eagle Butte 168
St. Thomas More 176
Hot Springs 188
Todd County 191
Webster Area 201
Milbank 211
Aberdeen Roncalli 237
INDIVIDUAL CHAMPION:  Madisen Lavin, Vermillion 14:45.38

BOYS
Todd County 75
Flandreau 76
Garretson 78
Custer 85
Miller 106
Beresford 110
Lennox 113
West Central 124
St. Thomas More 132
Madison 132
Redfield/Doland 153
Cheyenne-Eagle Butte 185
Milbank 209
Dakota Valley 212
Pine Ridge 215
Aberdeen Roncalli 291
Webster Area 298
INDIVIDUAL CHAMPION:  Logan Burns, Custer 16:27.85

CLASS B
GIRLS
Ipswich 14
Gayville-Volin 33
Potter County 39
Northwestern 55
Burke/South Central 59
Estelline 71
Dell Rapids St. Mary 74
James Valley Christian 82
Newell 89
Lyman 95
Philip 96
Howard 107
Viborg-Hurley 119
Hanson 136
Timber Lake 142
Lemmon 174
INDIVIDUAL CHAMPION:  Laura Nelson, Gayville-Volin 15:06.03

BOYS
Elkton-Lake Benton 25
Dell Rapids St. Mary 38
Philip 45
Parker 52
McCrossan 55
Freeman Academy 59
Aberdeen Christian 63
Sully Buttes 70
Great Plains Lutheran 72
Ipswich 90
James Valley Christian 95
Stanley County 97
Rapid City Christian 109
Wall 114
Viborg-Hurley 131
New Underwood 146
INDIVIDUAL CHAMPION:  Jase Kraft, Wessington Springs 16:55.10