GIRLS HIGH SCHOOL BASKETBALL
Marshall MN 65, Sioux Falls Roosevelt 58
Rapid City Stevens 44, Sturgis 39

CLASS A PLAYOFFS
DISTRICT 1A
CHAMPIONSHIP
Aberdeen Roncalli 53, Britton-Hecla 40

DISTRICT 2A
CHAMPIONSHIP
Milbank 37, Webster 27

DISTRICT 3A
CHAMPIONSHIP
Clark/Willow Lake 63, Florence/Henry 32

DISTRICT 4A
CHAMPIONSHIP
Madison 51, Flandreau 40

DISTRICT 6A
CHAMPIONSHIP
Sioux Falls Christian 59, Baltic 47

DISTRICT 7A
CHAMPIONSHIP
Harrisburg 51, Lennox 31

DISTRICT 9A
CHAMPIONSHIP
West Central 59, Tri-Valley 51

DISTRICT 10A
CHAMPIONSHIP
Parkston 57, Wagner 53

DISTRICT 11A
CHAMPIONSHIP
Cheyenne-Eagle Butte 50, McLaughlin 44

DISTRICT 12A
CHAMPIONSHIP
Chamberlain 54, Crow Creek 26

DISTRICT 11A
CHAMPIONSHIP
Pine Ridge 52, Bennett County 37

CLASS B PLAYOFFS
DISTRICT 1B
SEMIFINALS
Summit 67, Waverly-South Shore 13
Wilmot 67, Rosholt 47

DISTRICT 2B
SEMIFINALS
Northwestern 49, Langford 46
Warner 54, Hitchcock-Tulare 26

DISTRICT 3B
SEMIFINALS
DeSmet 79, Great Plains Lutheran 26
Estelline 38, Castlewood 37

DISTRICT 4B
SEMIFINALS
Chester 48, Dell Rapids St. Mary 44
Oldham-Ramona/Rutland 52, Howard 44

DISTRICT 5B
CHAMPIONSHIP
Sully Buttes 58, Highmore-Harrold 41

DISTRICT 6B
SEMIFINALS
Herreid/Selby Area 57, Eureka/Bowdle 17
Ipswich 57, Potter County 54

DISTRICT 9B
CHAMPIONSHIP
Sanborn Central/Woonsocket 81, James Valley Christian 43

DISTRICT 10B
FIRST ROUND
Mitchell Christian 58, Corsica/Stickney 53

DISTRICT 13B
CHAMPIONSHIP
Lyman 69, Kadoka Area 53

DISTRICT 14B
CHAMPIONSHIP
Wall 49, Rapid City Christian 39

DISTRICT 15B
SEMIFINALS
McIntosh 81, Wakpala 44
Timber Lake 57, Dupree 38

DISTRICT 16B
CHAMPIONSHIP
Newell 62, Lemmon 61

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS
DISTRICT 8A
CHAMPIONSHIP
Elk Point-Jefferson vs. Beresford, ppd. to Feb 22.

MINNESOTA
CLASS 1A PLAYOFFS
SECTION 3
FIRST ROUND
Lakeview 62, Lincoln HI 29
MACCRAY 40, Renville County West 37, OT
Ortonville 69, E.C.H.O. Charter 3
Westbrook-Walnut Grove 61, Edgerton 48

BOYS HIGH SCHOOL BASKETBALL
Brandon Valley 60, Sioux Falls O'Gorman 47
Sisseton 74, Deubrook 57
South Central 49, Avon 36
Warner 59, Langford 54

MINNESOTA
Russell-Tyler-Ruthton 73, Tracy-Milroy-Balaton 53

IOWA
CLASS 1A PLAYOFFS
DISTRICT 1 SUBSTATE 1
CHAMPIONSHIP
Rock Valley 69, Harris-Lake Park 52

DISTRICT 2 SUBSTATE 1
CHAMPIONSHIP
Boyden-Hull 53, Le Mars Gehlen Catholic 31

WOMEN'S COLLEGE BASKETBALL
SUMMIT LEAGUE
South Dakota State 69, Omaha 56
South Dakota 56, IUPUI 39

COLLEGE SWIMMING AND DIVING
SUMMIT LEAGUE CHAMPIONSHIPS at ROCHESTER MI
TEAM STANDINGS -- DAY TWO
WOMEN
Oakland 363.5
IUPUI 198
Omaha 174.5
South Dakota 173
South Dakota State 143
Eastern Illinois 101
Western Illinois 72

MEN
Oakland 367
South Dakota State 188
IUPUI 186
Eastern Illinois 164
Western Illinois 145
South Dakota 129

NHL
Minnesota 3, Edmonton 1